Office podľa knižných príbehov

Priestor ako z knižných príbehov

Poloha: Martin, Slovensko
Stav: ukončený
Práce: návrh interiéru, výroba a dodanie nabýtku
Sektor: kancelárske priestory

V Martine sme dostali možnosť vyhrať sa s veľkorysými priestormi, kde sedia takmer všetci zamestnanci jedného z našich klientov.

Úlohou bolo nájsť riešenie ako dať priestoru jednotný koncept, orientačné prvky a osobitý štýl. Novostavbe bolo nutné vdýchnuť dušu.

Riešili sme vizuál priestoru takmer od základu: od kobercov cez podlahy až po povrchy stien. Následne sme sa zamerali na vytvorenie hlavnej myšlienky. Tentokrát to boli známe svetové bestsellery. Zasadačky sme vytvorili v štýle Malého princa, Pána prsteňov a Narnie použitím známych prvkov z týchto kníh, napríklad vyhotovením lampáša z Narnie, prsteňa ako svietidla, či piesku v konferenčných stoloch, ktorý pripomína púšť z Malého princa.

Využitie chodieb sme taktiež vylepšili – okrem funkcie koridoru môžu slúžiť aj na oddych vďaka zabudovaným nástenným kójám. Celý priestor dopĺňa nápaditá navigácia v podobe farebných šnúrok a pointrov.

Vstup do zasadačky v štýle “Narnia” tvorí originálna historická skriňa.Kuchyňa pre takmer 50 zamestnancov. Mnohokrát slúži aj na akcie, ktoré sa konajú v spoločenskom priestore, akejsi variabilnej jedálni s časťou pre menšie diskusie a podujatia.